yae2lיעל סרנצקי

התמחויות :
יועצת ארגונית ומנחה, מתמחה באנשים ומה שבינהם.... ייעוץ אישי ותהליכי, הנחיית סדנאות, ליווי בהובלת שינוי, ניהול ומנהיגות, הטמעה של תרבות ארגונית ותהליכי עבודה בארגון.
 
השכלה:

    תואר ראשון ביולוגיה, טכניון.
    תואר שני בגנטיקה, טכניון.
    תואר שני ייעוץ ארגוני, המכללה למנהל.
    לימודי הנחיית קבוצות, מכללת אורנים.
   
מאפיין עיקרי: היכולת לאתר את מקורות החיות בפרט ובמערכת ולהעצים אותם

 

תחביבים ואהבות:
משפחה, טיולים בחול, זומבה, לרקוד, טבע, ים....
 

מוטו:
"מסע תגליות אמיתי אינו מורכב ממציאת נופים חדשים, אלא מהתבוננות דרך עיניים חדשות" (מרסל פרוסט)

 

שונות:
חברה באיפ"א

ניסיון ניהולי רב והכרות קרובה עם סביבות ארגוניות בתחומי הפארמה והביטוכנולוגיה.

הרבה ניסיון בעבודה עם מערכת החינוך וארגונים ציבוריים

 

יצירת קשר

צור קשר
 1. שם מלא*
  Please type your full name.
 2. טלפון
  Invalid Input
 3. מייל*
  Invalid email address.
 4. הודעה
  Invalid Input
 5. נא הקלד את האותיות שבתמונה
  נא הקלד את האותיות שבתמונה
  Invalid Input

המפגש הבין תרבותי

הבדלים בין-תרבותיים הם סיבה מרכזית לפערים הקיימים באופן שבו נתפסים נושא או סיטואציה על ידי אנשים שגודלו וחונכו בתרבויות שונות. בעולם של תרבויות שונות ומגוונות וריבוי יחסי גומלין ישירים ובלתי אמצעיים, ישנה חשיבות להכרת ההבדלים בין התרבויות. על ארגון, גוף עסקי או אדם המעוניינים ליצור קשרים עיסקיים עם גוף מתרבות השונה מתרבותם, להשקיע זמן ומשאבים בלמידת התרבות האחרת, למניעת אי-הבנות ועל מנת שייקל להבין את המניעים וההתנהגויות השונות של כל תרבות.

ישראל ידועה כמדינת הגירה, ומאז הקמתה היא קולטת אוכלוסיות שונות מכל רחבי התפוצות. עקב היותה מדינה הקולטת עלייה, עליה להתמודד עם בעיות מיוחדות האופייניות לחברה הנקלטת, ולהיערך לכך תוך התחשבות במרכיבים התרבותיים, האתניים והערכיים של כל קבוצה. האוכלוסייה הנקלטת מוסיפה עוד נדבך למרקם החברתי-תרבותי המגוון של האוכלוסייה הוותיקה בישראל.

גל העלייה מברית המועצות בשנות התשעים וגלי העלייה מאתיופיה הציבו בפני המערכות הקולטות בישראל אתגר. גלי העלייה יצרו מציאות של התמודדות יומיומית בכל המערכות הציבוריות עם תרבויות שונות וחדשות. בעקבות כך פיתחנו בארץ מודלים חדשים שמטרתם להקל על המפגש הבין- תרבותי, וקיימנו הכשרות לאנשי המקצוע, שעובדים מדי יום עם אוכלוסיות מארצות מוצא מגוונות.

לצורך התארגנות וניהול יעילים יש להביא בחשבון את השונות התרבותית הקיימת בחברה הטרוגנית.

הכרה בקיומם של הבדלים בין-תרבותיים והיכרות מעמיקה עם אותם הבדלים הכרחית על מנת שהארגון יוכל להצליח במשימות העומדות בפניו. משימות אלו כוללות תהליכי מיזוג של חברות מתרבויות שונות, פיתוח קשרים עסקיים עם חברות ממדינות בעלות תרבות שונה והעסקת עובדים בעלי מאפייני תרבות שונים.

בדורטל ID אנו מאתרים את נקודות החולשה ועוזרים לצוות לפתח מודעות לגורמים השונים שדורשים התייחסות ייחודית ומותאמת תרבותית.

אנו עושים אבחון בכדי לאתר את נקודות החוזקה והחולשה,  ולאחר מכן נעשית הכשרה של הצוותים השונים בהתאם לממשק העבודה שלהם עם התרבות השונה.

תרביות בארץ דומיננטיות ,אוכלוסיה דוברת ערבית,דוברת רוסית ,דוברת אמהרית ותרבות חרדית.  

בתוכניות שאנו עורכים להעלאת המודעות מתן מידע על מאפייני התרבות אנו עובדים עם "מייצגי תרבות", להם המנדט להסביר את התרבות על מאפייניה השונים בהתייחס לאוכלוסיה המודרכת, לדוגמא במוסדות בריאות מייצג התרבות יהיה איש צוות רפואי וזה ישתף במאפיינים של בריאות וחולי בהקשר התרבותי.

מחקרים מוכיחים את הנזק בהעדר כלים להנגשה תרבותית ולשונית.

סדנאות

הסדנאות הן האמצעי ליצירת שפה אחידה בארגון, להצפת הנושאים שיש להטמיע בתהליך השיוני והשיפור. בסדנאות נעשה שימוש יצירתי בכלים ורבליים ולא ורבליים, נעשה שימוש בשאלונים, סימולציות, משחקי תפקידים, עבודה בקבוצות, עבודה בזוגות, הרצאות תוכן ותרגול מיומניות חדשות. בסדנאות שלנו נתחבר לעולם התוכן של הלקוחות, לשפה, להוויה, לעוצמות ולקשיים וניתן כלים לחשיבה מחודשת שניתן ליישמה למחרת בבוקר.

 

סדנאות מדף

תקשורת פנים ארגונית - בסדנה זו, נערכת היכרות מעמיקה בין העובדים, בין הממשקים. נערך תיאום ציפיות, דרישות ובקשות ונקבעים כללים לעבודה על פי הערכים, הייעוד והחזון. 

 

הנעת עובדים בארגון - מחקרי מוטיבציה חדשים מצביעים על הצורך של הפרט בארגון לממש את צרכי הצמיחה והלמידה שלו, ליצור תחושת משמעות ושייכות ולקבל משוב מתמיד ומתמשך מהמנהלים. בסדנה, ניתנים כלים לאבחון מוטיבציה בצוות ודרכים מעשיות לשיפור ההנעה וההנאה בעבודה.

 

"שוברים שחיקה"שחיקה היא תופעה מתפשטת ומדבקת בארגונים. מנהלים ועובדים שמודעים לעניין השחיקה ושאינם מתעלמים ממנה, יכולים ללמוד לבנות מנגנונים למניעה ולטיפול אפקטיבי בתופעה והשלכותיה. בסדנה, נערך אבחון אישי, מתקיים דיון וניתנים כלים להתמודדות. הסדנה כוללת שאלון, עריכת סימולציות וצפייה בסרטים. 

 

ניהול קונפליקטים - אם אין לכם קונפליקטים, סימן שאתם נמצאים בבית הקברות. במקום בו יש שני אנשים ויותר, יש קונפליקטים. בסדנה, נלמד על סוגי הקונפליקטים, מקורותיהם, נאפיין את סגנון ניהול הקונפליקט, נערוך סימולציות ונקבל כלים להתמודדות במצבי קונפליקט.

 

מנהיגות  - "מנהיגות" היא הכותר הנמכר ביותר אחרי "אהבה", כולנו רוצים לדעת איך לעשות זאת טוב יותר. בסדנה, נחקור את נושא העוצמות, הכישורים, החלומות והפחדים המונעים מאיתנו לעשות פריצת דרך. הכלי החשוב הוא העזה. 

 

תקשורת ואסרטיביות - התקשורת הבין אישית היא כלי מכריע לעבודת הצוות בארגון.  העובדים מגיעים מתרבויות שונות, ולכל תרבות ערכים, נורמות ודפוסי התנהגות המאפיינים אותה. אסרטיביות היא הדרך הדמוקרטית לעמוד על שלי מבלי לפגוע בזולת. בסדנה, מדייקים את הנוכחות התקשורתית על ידי העלאת המודעות, משוב ותרגול מצבים מחיי העבודה. 

 

חשיבה חיובית - הסדנה מבוססת על גישת הפסיכולוגיה החיובית הנחקרת בעשרים השנים האחרונות, ומניחה כי על ידי כלים כמו גילוי העוצמות, מכתבי תודה וכתיבת יומן יומי ניתן להעלות 

 את ההערכה העצמית והמימוש העצמי. 

 

IMG 2884IMG 2879

 כלי עזר יצירתיים בסדנאות...

kalklist theMarker yediot
Alljobs globs marive
438186-YNET at asimon
lisha modiin car
y-m  horim j-m